Mükemmel E-Ticaret çözümleri için mutlaka bizi arayınız

Destek Tel: 0.212 416 0 644 - 558 94 50 - 0.532 541 93 77
Alışveriş Sepetim

Sepetiniz Boş...

Üye Girişi
Email :
Şifre :
   
Üye Ol | Şifremi Unuttum
E-Ticaret Bilgi Portalı
E-Ticaret İçin Gelişmiş SEO Önerileri E-Ticaret İçin Gelişmiş SEO Önerileri
E-Ticaret Siteniz Google da birinci sırada yer alsın. E-Ticaret Siteniz Google da birinci sırada yer alsın.
E-Ticaret siteleri için SEO teknikleri E-Ticaret siteleri için SEO teknikleri
E-Ticarette müşteriyi elde tutma yolları E-Ticarette müşteriyi elde tutma yolları
E-Ticaret`te büyüme sürüyor E-Ticaret`te büyüme sürüyor
E-Ticaret Hızla Gelişiyor E-Ticaret Hızla Gelişiyor
E-Ticaret sitelerine yeni müşteri kazanma yolları E-Ticaret sitelerine yeni müşteri kazanma yolları
E-ticaret girişimcilerine ipuçları E-ticaret girişimcilerine ipuçları
E-ticaret te Dijital Cüzdan dönemi E-ticaret te Dijital Cüzdan dönemi
E-Ticaret te yeni düzenleme E-Ticaret te yeni düzenleme
Yeniliklerden Haberdar Olun
Ad Soyad :
Email :
Şehir :
Güvenlik Kodu :
Kodunu Girin :
 
E-Ticaret Bilgi Portalı

-Ticaret Dünyadaki Sınırları Kaldırdı

05 Nisan 2011 Salı 09:14
İnternet üzerindeki her gelişme, girişimcilerin biraz daha cesur iş fikirlerini hayata geçirmesine olanak tanıyor. Bu konuda en fazla yol, e-ticaret konusunda alındı.

Araştırma sonuçları 2000’li yıllarda e-ticaret pazarının dünya genelinde her yıl %20 ile 30 arasında değişen oranlarda büyüdüğünü gösteriyor. 2011 yılı içinde global e-ticaret hacminin 680 milyar Dolar’a  ulaşması bekleniyor ve bu rakam, 6 yıl önceki e-ticaret hacminin yaklaşık 4 katı. (*)

Geçmişte ticaret coğrafi koşullarla sınırlıydı. Malınızı nereye gönderip gönderemeyeceğiniz, alıcılarınızın size nerede, nasıl ulaşacağı ticaretin çerçevesini belirliyordu. İnternet sayesinde sınırların ortadan kalktığını söylemek mümkün. Dünyanın her yerindeki tüketicilere, ürününüzü tanıtabilirsiniz. Kargolama yapabildiğiniz her yere ürününüzü gönderebilirsiniz. Ürünlerinizi tanıtıp satabileceğiniz bir web sitesinizin olması, e-ticaret yapmak için yeterli. Hatta kendi e-ticaret siteniz olmasa da olur. Bireylerin sahip olduğu şeyleri satabilmelerine olanak tanıyan siteler, açık artırma siteleri veya tematik alışveriş siteleri üzerinden de ürünlerinizi satabilirsiniz.

Girişimciler, alıcı ile satıcıyı internet üzerinde buluşturmanın çok pratik bir yöntem olduğunu keşfetti. Artık internet üzerinde yepyeni e-ticaret modelleri görüyoruz. Kupon yayınlayan siteler, açık artırma siteleri, sınırlı süre içinde fırsat ürünleri satışı, sınırlı sayıda indirimli ürün satışı gibi, farklı farklı senaryolara sahip e-ticaret modelleri geliştirildi. Bunların bazıları çok büyük başarılar elde etti ve dünya genelinde yaygınlaştı. Artık çok ünlü bir modacının yeni koleksiyonundan bir parçayı satın almak için yerinizden kalkmanıza bile gerek yok. Yeni çıkacak bir oyun konsolu ya da bilgisayar için olduğunuz yerden ön sipariş verebilirsiniz.

Kısacası e-ticaret ile dünyanın artık eskisi gibi olmadığını, e-ticaretin sınırları ortadan kaldırdığını söylemek mümkün.


(*) Veriler finans kuruluşu J. P. Morgan’ın raporlarından derlenmiştir.

Bu haber 4268 kez okundu.