Mükemmel E-Ticaret çözümleri için mutlaka bizi arayınız

Destek Tel: 0.212 416 0 644 - 558 94 50 - 0.532 541 93 77
Alışveriş Sepetim

Sepetiniz Boş...

Üye Girişi
Email :
Şifre :
   
Üye Ol | Şifremi Unuttum
E-Ticaret Bilgi Portalı
E-Ticaret İçin Gelişmiş SEO Önerileri E-Ticaret İçin Gelişmiş SEO Önerileri
E-Ticaret Siteniz Google da birinci sırada yer alsın. E-Ticaret Siteniz Google da birinci sırada yer alsın.
E-Ticaret siteleri için SEO teknikleri E-Ticaret siteleri için SEO teknikleri
E-Ticarette müşteriyi elde tutma yolları E-Ticarette müşteriyi elde tutma yolları
E-Ticaret`te büyüme sürüyor E-Ticaret`te büyüme sürüyor
E-Ticaret Hızla Gelişiyor E-Ticaret Hızla Gelişiyor
E-Ticaret sitelerine yeni müşteri kazanma yolları E-Ticaret sitelerine yeni müşteri kazanma yolları
E-ticaret girişimcilerine ipuçları E-ticaret girişimcilerine ipuçları
E-ticaret te Dijital Cüzdan dönemi E-ticaret te Dijital Cüzdan dönemi
E-Ticaret te yeni düzenleme E-Ticaret te yeni düzenleme
Yeniliklerden Haberdar Olun
Ad Soyad :
Email :
Şehir :
Güvenlik Kodu :
Kodunu Girin :
 
E-Ticaret Bilgi Portalı

E-Ticaret Sitenize Hit Sağlayın

05 Nisan 2011 Salı 10:10
E ticaret sitenizi oluşturdunuz ürünlerinizi sitenize yerleştirdiniz. Şimdi sitenize müşteri çekmenizi düşünmeniz gerekiyor. Satışlarınızın istediğiniz seviyelere ulaşması için yeterli trafik sağlamanız gerekiyor.

 
1- Sosyal pazarlama mecralarında yerinizi alıp hayran kitlenizi yaratabilirsiniz. Pazarlama kampanyalarınızı soysal pazarlama mecralarında daha kolay ve ucuz yoldan iletebilirsiniz. Dilerseniz bu sitelerde tıklama başına ödeme yapma koşuluyla reklam verebilirsiniz.

2- Google adwordsten faydalanın, tıklama başına ödeme yapılan bu sistemde doğrudan ürünlerinizi arayan kişilere ulaştığınızdan oldukça etkili ve cok çabuk sonuç alınabilemektedir. Kendi kredi kartınızla kolayca Google Adwords hesabı açarak reklam tanımlaması yapabilisiniz. adwords.google.com.tr sayfalarından faydalanabilirsiniz. 

3- Ortaklık programlarına Affilliate membership programlarına kayıt olup sitenize trafik çekebilirsiniz ve satışlarınızı arttırabilirsiniz. Bunun karşılığında ortaklık programı olduğu için satış üzerinden ya da önceden belirlediğiniz bir oran üzerinden müşterinizin size yönlendiği siteye komisyon ödersiniz. 

4- Blog oluşturun wordpress, blogcu, blogger gibi sitelerde. Böylece müşterilerinizle iletişim halinde kalırsınız. Ayrıca çok trafik alan yayıncı sitelerde reklamlarınızı yayınlatabilirsiniz. Bu reklamlar için ücret ödemek zorunda da değilsiniz üstelik. Gerilla pazarlama oldukça etkili sonuç getirmektedir. Sitenizde satışını yaptığınız ürünlerle ilgili olmak üzere yüksek trafik alan forum sitelerine link girişi yapabilirsiniz. www.donanimhaber.com milyonlarla ifade edilen trafiği sayesinde ürün tanıtımı için oldukça elverişli bir orta sağlıyor.

5- Arama motorlarında daha kolay indekslenmek için sitenizin SEO çalışması yapın. Arama motoru botları sitenizi ziyaretleri sırasında gerekli bilgilerin tamamını buldukları ve sürekli güncellenen bir adres olduğunu anladıklarında daha sık ziyaret ederler. Başarılı bir optimizasyon daha çok arama sonucunda size müşteri getirecektir.

6- Sitenizi arama motorlarına kayıt edin ve yüksek trafik alan sitelere sitenizin linklerini bırakın. 

7- Sitenizin konsepti ile alakalı diğer page ranki yüksek sitelerle link paylaşımı yapın. Bu ilgili konularda değerli bir içeriğe sahip olduğunuzu arama motorlarına anlatmada yardımcı olacak ve sitenizi arama sonuçlarında yukarılara çakecektir.

8- E-mail pazarlamasını kullanmak yeni müşterilere ulaşmak ve kendinizi onlara tanıtmak kampanyalarınızı ulaştırmak ve anlatmak açısından önemlidir. Ancak çok fazla sayıda mail atmanız durumunda, mesajlarınızın spam olarak algılanacağını ve müşterilerinize ulaşmayacağını unutmayın.

9- Ürünlerinizi ve sitenizi tanıtmak için bir blog oluşturmak iyi bir fikirdir. Unutulmaması gereken bloğunuzu sürekli bilgi girişiyle desteklemek ve güncel tutmaktır. Bloğunuza RSS yerleştirin ki sizi takip eden müşterileriniz sizden gelen haberleri hemen alsınlar.

10- Oluşturduğunuz blog ve sosyal mecra sitelerindeki sayfalarınızın linklerini e-ticaret sitenize ekleyin. Internette ne kadar çok linkiniz olursa o kadar görünür olursunuz. Sosyal mecralar pazarlama mecrası olarak son zamanlarda oldukça öne çıkmaktadır. Facebook hesabınızda iletişimde olduğunuz kişilere siteniz ve ürünlerinizi tanıtmak oldukça iyi sonuç getirmektedir. Twitter, Facebook, FriendFeed… bu mecralar sizi bekliyor.

Bu haber 5105 kez okundu.