Mükemmel E-Ticaret çözümleri için mutlaka bizi arayınız

Destek Tel: 0.212 416 0 644 - 558 94 50 - 0.532 541 93 77
Alışveriş Sepetim

Sepetiniz Boş...

Üye Girişi
Email :
Şifre :
   
Üye Ol | Şifremi Unuttum
E-Ticaret Bilgi Portalı
E-Ticaret İçin Gelişmiş SEO Önerileri E-Ticaret İçin Gelişmiş SEO Önerileri
E-Ticaret Siteniz Google da birinci sırada yer alsın. E-Ticaret Siteniz Google da birinci sırada yer alsın.
E-Ticaret siteleri için SEO teknikleri E-Ticaret siteleri için SEO teknikleri
E-Ticarette müşteriyi elde tutma yolları E-Ticarette müşteriyi elde tutma yolları
E-Ticaret`te büyüme sürüyor E-Ticaret`te büyüme sürüyor
E-Ticaret Hızla Gelişiyor E-Ticaret Hızla Gelişiyor
E-Ticaret sitelerine yeni müşteri kazanma yolları E-Ticaret sitelerine yeni müşteri kazanma yolları
E-ticaret girişimcilerine ipuçları E-ticaret girişimcilerine ipuçları
E-ticaret te Dijital Cüzdan dönemi E-ticaret te Dijital Cüzdan dönemi
E-Ticaret te yeni düzenleme E-Ticaret te yeni düzenleme
Yeniliklerden Haberdar Olun
Ad Soyad :
Email :
Şehir :
Güvenlik Kodu :
Kodunu Girin :
 
E-Ticaret Bilgi Portalı

E-Ticaret te Yeni Trend

30 Mart 2011 Çarşamba 18:00
Alışverişte Yeni Trend: Ucuz Online Ürünler

 

Yaşadığımız ekonomik kriz tüm alışkanlıklarımızı değiştiriyor. Alışveriş de bunlardan biri… Tüketiciler evden çıkmak yerine, ihtiyaçlarını online alışveriş sitelerini kullanarak karşılamayı tercih ediyor. Bunun başlıca nedeni ise, bu sitelerde ucuz ürünlere ulaşabilmeleri.

Google Türkiye Ülke Müdürü Bülent Hiçsönmez, internetin Türk kullanıcılar tarafından oldukça etkili bir biçimde kullanıldığını, artık tüketicilerin herhangi bir ürün satın almadan önce internette araştırma yaptığını söylüyor. İnternet kullanıcılarının yüzde 92`sinin dijital fotoğraf makinesi satın almadan önce internette araştırma yaptığını söyleyen Hiçsönmez, bu oranın cep telefonu kategorisinde yüzde 96’ya kadar yükseldiğini bildiriyor.

 

Fiyat Karşılaştırma Siteleri Revaçta

Hiçsönmez, internetteki fiyat karşılaştırma sitelerine olan ilginin de artış gösterdiğini kaydederek; "Eskiden belki de kimse tarafından bilinmeyen fiyat karşılaştırma sitelerinin bilinirliği yüzde 60`lara kadar yükseldi. Google`da ise aradıkları ürünün başına “ucuz” yazmak neredeyse bir alışkanlık haline geldi. Tüm kategorilerdeki “ucuz” aramalarında, gözle görülür artışlar görüyoruz" yorumunda bulunuyor.

 

Hiçsönmez, Google olarak, internetin ekonomik kriz döneminde herkes için net bir kazanım olduğunu düşündüklerini ifade ederken, mağaza sahiplerinin her geçen gün oranı yükselen bir masraf haline gelen kiralar nedeniyle, online dünyaya daha fazla yatırım yapmaya başladığını kaydediyor.

 

Tüketici davranışlarının online alışverişe yönelmesinin bir diğer önemli getirisinin de, şirketler için gittikçe kolaylaşan ve maliyeti düşen dağıtım operasyonları olduğunu vurgulayan Hiçsönmez şunları söylüyor: "İnternet dünyası ekonomik kriz döneminde iş sahiplerine önemli avantajlar sağlıyor. Her gün Türkiye`de milyonlarca kişinin arama yaptığını göz önünde bulundurursak, iş sahiplerinin online dünyada müşterileri ile karşılaşmaları oldukça kolay bir durum haline geldi. Bu durum da, şirketlerin online dünyada var olmasını kaçınılmaz hale getiriyor. Kriz döneminde iş sahipleri yaptıkları her masrafın geri dönüşünü almak istiyor. Bu noktada internet reklamcılığı, iş sahiplerinin karşısına iyi bir fırsat olarak çıkıyor. Öncelikle bütçelerini kontrollü bir biçimde yönetmelerini sağlıyor. Şirketler, verdikleri reklamın geri dönüşünü çok hızlı ölçümleyebilmeleri de bir diğer avantaj. Bu durum pazarlama ve reklam stratejilerinin dinamik kalmasını sağlıyor."

 

Kaynak: Bu yazı, Kolay İletişim tarafından, KobiFinans için, Dünya Gazetesi’nden derlenmiştir.

www.dunyagazetesi.com.tr

 

Bu haber 4426 kez okundu.